02/02 DZIEŃ POZYWTYWNEGO MYŚLENIA


Jestem osobą, której rzadko uśmiech schodzi z twarzy. Staram się też zarażać innych pozytywną energią.  Zrozumiałam, że nic nie dzieje się bez przyczyny i to "coś" jest po coś. Nie zmienimy tego pesymizmem. Za to pozytywne myślenie da nam wiarę w siebie i we własne możliwości oraz motywacje do działań. Wpłynie korzystnie na stan psychiczny i samopoczucie oraz oraz pozwoli na szybsze wyjście z trudnej sytuacji. Dzień Pozytywnego Myślenia ma nam pomóc zrozumieć, że trzeba się cieszyć tym co jest tu i teraz ;)

dzień pozytywnego myślenia, pozytywne myślenie, ogród przydomowy

"Myśli i słowa mają wielką moc i tworzą naszą rzeczywistość. Wybierajmy je więc mądrze. To, co mówimy jest odbiciem naszych myśli. Jakie są pierwsze słowa, które mówisz do siebie rano, zaraz po przebudzeniu, a drugie, trzecie? (...) Czy jest to pozytywny sposób mówienia, czy też gderasz i narzekasz, bo jeśli gderasz, narzekasz i marudzisz, to taki właśnie dzień będziesz mieć. Sam go sobie zorganizowałeś. A jaka jest Twoja ostatnia myśl przed zaśnięciem? Właśnie w ten sposób kształtujesz swoją przyszłość. Czy są to myśli pełne mocy, czy myśli o niedostatku?

<Louise L. Hay>

Chrabąszczyk ;)


8 komentarzy:

 1. Dziękuję za taki pozytywny post, od razu zmotywowałaś mnie do radośniejszego myślenia :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Racja! Na tyle rzeczy na świecie nie mamy wpływu, a na nasze myśli mamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako optymistyczna pesymistka codziennie walczę ze swoimi myślami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jednym z moich ulubionych powiedzeń jest: pozytywnie myśli przyciągają pozytywne wydarzenia. :) Masz rację pisząc, że także słowa mają moc sprawczą.
  Pozdrawiam serdecznie :)
  ⚶  Palmette  ⚶

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam takie swoje powiedzonko "Masz ogród - jesteś pozytywnie zakręcony", może coś w tym jest... Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystko co napisałaś jest prawdą. Nik nie lubi ponuraków, zawsze miło przebywac w otoczeniu przyjaznych, usmiechniętych osób! Myślmy pozytywnie nawet w te zimowe dni. Niestety one nastrajaja moja dusze bardzo negatywnie. Ale wystarczy spojrzeć na Twoje zdjęcie i buzia sie uśmiecha:))) Całusy zostawiam!!!!!

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl