Dekoracje ogrodowe - Lampa ogrodowa

Mąż Mój jak coś wymyśli to musi to zrealizować. Pomimo, że na lampę ogrodową miałam inny pomysł to ta bardzo mi się podoba. Wygląda nietypowo, jakoś tak słodko i sielsko.


 DEKORACJE OGRODOWE

Jak wykonaliśmy lampę ogrodową?


Nie mamy stworzonego oświetlenia w ogrodzie, zatem to pierwszy etap poprowadzenia kabli. Lampa ogrodowa powstała z okrągłych belek, jednej wysokiej, a drugiej małej, włożonej prostopadle do wywierconego wcześniej otworu. Kabel został przemalowany farbą olejną na czarno, aby się zbytnio nie wyróżniał. Po kupnie klosz został lekko przerobiony, aby pasował do drewnianego stelażu. 
Kamień wokół lampy ogrodowej był akurat moim pomysłem. A co pochwalę się chociaż czymś :D Mąż myślał o wyłożeniu tego obszaru kostką brukową, ale wykorzystaliśmy już całość. Pomyślałam, że świetnie do tej lampy pasowałby kamień granitowy, który dostaliśmy od znajomego. Mąż wyłożył go na piach, po czym szpary uzupełnił suchym betonem (piach i cement zostały jeszcze po budowie patio). Całość podlał. Za parę tygodni trawa wypełni pustą przestrzeń, a kamień ułatwi koszenie.

kampa ogrodowa, ogród przydomowy, dekoracje ogrodowe

Lampy ogrodowe staną jeszcze w paru miejscach, dając światło wokół patio. Ale to już plany na przyszły rok :)

Chrabąszczyk :)


Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl