Praca w ogrodzie daje mi szczęście


praca w ogrodzie, praca w ogrodzie daje mi szczęście, ogród przydomowy

Właśnie dziś, gdy zaczynam pisać ten post słońce skrada się do pokoju. Mordka ma od razu się uśmiecha na myśl o wiośnie. Pomimo tego szronu, który roztacza się wokół, przypominam sobie jak to było delektować się kawką wśród śpiewu ptaków oraz latających pszczół i motyli... Dlaczego uśmiecham się na tę myśl? Dlaczego praca w ogrodzie daje mi szczęście?

 OGRÓD DAJE MI CEL

 

Mieć ogród to jedna sprawa, dbać o niego - druga. Lubię opiekować się ogrodem, lubię jak mnie potrzebuje. Uwielbiam wstać rano w niepracującą sobotę i wyznaczyć sobie cel na dany dzień. Zatem praca w ogrodzie daje mi cel, do którego dążę.

PRACA W OGRODZIE POPRAWIA HUMOR I DAJE ODPRĘŻENIE

 

Ogród to miejsce, dzięki któremu zapominam troski i zmartwienia. To miejsce, do którego uciekam od złego dnia czy telefonu. O tak! Gdy siedzę w ogrodzie to ciężko mnie namierzyć :)
.

różowa róża pnąca w ogrodzie

 

PRACA W OGRODZIE POZWALA NA PRZEMYŚLENIA

 

Gdy mam do przemyślenia jakąś sprawę to biorę się za pielenie. Zdecydowanie pozwala oczyścić umysł. Ponadto, opieka i pielęgnowanie ogrodu daje mi poczucie własnej wartości i indywidualności.


PRACA W OGRODZIE POBUDZA KREATYWNOŚĆ

 

Lubię obserwować jak z małego nasionka wyrasta przepyszne warzywo oraz jak rozkwitają kwiaty. Daje mi to natchnienie. A gdy siadam z kubkiem kakao czy kawy i patrzę na to, co mnie otacza, pomysły same wpadają mi do głowy. Dzięki czemu mam o czym pisać na blogu :)


OGRÓD DAJE SCHRONIENIE DLA OWADÓW I ZWIERZĄT

 

W moim ogrodzie latają pszczoły i motyle w poszukiwaniu nektaru. Najbardziej uwielbiają kocimiętkę, lawendę i tymianek. Odwiedzają mnie też inne owady i jeż "wędrowniczek". Od samego rana śpiewają ptaki, a czasem znad morza przylatują mewy. Po ogrodzie biega pies z piłeczką w pyszczku, a kot mizia się w kocimiętce.

kot Klemens


OGRÓD JEST OAZĄ

 

Ogród daje bezpieczeństwo moim zwierzętom. Jestem szczęśliwa, gdy chodzą po zielonej trawce z podniesionym ogonkiem. Ogród jest też moją oazą, od tego świata, w którym ludzie gonią za niczym.

PRACA W OGRODZIE DAJE MI MOŻLIWOŚĆ DZIELENIA SIĘ


Moje poczucie własnej wartości i indywidualności wrasta, gdy częstuję innych tym, co udało mi się wyhodować. Lubię też dzielić się sadzonkami. Dawanie bardzo uszczęśliwia i sprawia, że czuję się potrzebna :)

sadzonki papryki

 

OGRÓD JEST MIEJSCEM SPOTKAŃ


Latem często jadamy obiad na tarasie, wraz z naszymi zwierzętami. Organizujemy też grille rodzinne i dla znajomych, co daje nam możliwość odprężenia się i dobrej zabawy.

żółta róża w ogrodzie

Podsumuję cały post chińskim przysłowiem "Chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem".
.
Czy dzięki pracy w ogrodzie czujesz się szczęśliwa?

Chrabąszczyk :*


Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl