Domek dla owadów - jak zrobić?

Owady pożyteczne wspierają nas, ogrodników, w walce ze szkodnikami oraz pomagają w wyhodowaniu pięknych owoców i warzyw, zapylając kwiaty. Wyszukują kryjówki do żerowania, w pustych łodygach, szczelinach drzew, w wąskich otworach. Przygotowując domki dla owadów, można przywabić je do swojego ogrodu, a tym samym odwdzięczyć się za tę ciężką pracę jaką wykonują zupełnie za darmo ;)

domek dla owadów, ogród przydomowy

Pewnego dnia wpadłam na genialny pomysł jak w szybki sposób stworzyć domek dla owadów i tak, by się Mąż nie namęczył i mi za długo nie marudził :) Użyję części spodniej od palety jednorazowej (nóżki) - pomyślałam. Nie chciałam wieszać domku na płocie, miał on stanąć w miejscu, gdzie wysadziłam kwiaty cebulowe w trawniku. Zatem pionowa konstrukcja będzie idealna!

Domek dla owadów powstał z odciętej dolnej części palety, która została wkopana w ziemię. Do środka ułożyłam pocięty na kawałki pień jakiegoś drzewka owocowego. Wszystkie części zostały nawiercone. Przestrzenie wypełniłam pociętymi kijkami bambusowymi oraz łodygami od zeszłorocznych kosaćców. Dopchałam słomą. Będę chciała dopełnić jeszcze łodygami od szczawiu, ale musi najpierw zakwitnąć. Domek dla owadów nie został zabezpieczony żadnym specyfikiem, by był w pełni bezpieczny.

Pozostał mi jeszcze jeden kawałek pieńka z nawierconymi otworami, więc ułożyłam go na czereśni. Będzie w nim więcej otworów, tym razem w innym rozmiarze. Średnica powinna wahać się od 6 do 12 mm.

domek dla owadów, ogród przydomowy

Masz w swoim ogrodzie domki dla owadów?


Zapraszam do przeczytania artykułów:domek dla owadów, ogród przydomowy

Możesz wspierać moje działanie w sieci za pomocą Patronite.pl.


4 komentarze:

 1. Robiliśmy jakieś 2-3 tygodnie temu podobny domek :) Mamy też nawierconą cegłę :) Na razie widzieliśmy tam ledwie kilka owadów, ale mam nadzieję, że się wprowadzą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrym pomysłem jest domek dla ptaków, które nam wyłapią komary, meszki i szkodniki składające jaja w owocach: czereśnia, jabłka. Nie wszystkie owady są pożyteczne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Domki dla owadów wcześniej widziałem tylko na zdjęciach, ale w ten weekend byłem na działkach i widziałem, że niejedna działka ma u siebie coś takiego :) Od razu jakoś tak lepiej się na sercu zrobiło. Chyba czas samemu coś takiego ukręcić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Domek dla ptaków widać często, ale domek dla owadów pierwsze słysze. Fajna opcja ;)

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl