Moja lista pragnień #2, czyli o czym marzy pasjonatka ogrodnictwalista pragnień, ogród przydomowy

1. Książka "Lato utkane z marzeń" Gabrieli Gargaś - Empik / 2. Domek dla owadów i motyli - Allegro / 3. Lekka taczka - Jula / 4. Croksy- Samcatering.pl / 5. Książka "zrób ten zielnik" Łukasza Skopp - Empik / 6. Kwiat pilea - Allegro


Moja tegoroczna lista pragnień:


1. Książka "Lato utkane z marzeń"

Uwielbiam książki z ogrodem w tle. Mało ich na rynku wydawniczym, a szkoda ;)

2. Domek dla owadów i motyli

Nadal nie ma go w moim ogrodzie, choć owadów pożytecznych cała masa. Uwielbiam obserwować jak pieczołowicie pracują.

3. Lekka taczka

Marzę o lekkiej i ładnej dla oka taczce. No żeby blogerka ogrodowa własnej i takiej kobiecej taczki nie posiadała?! Hańba ;)

4. Croksy

Croksy powinny być jako pierwsze na mojej liście pragnień, a to dlatego, że nie mam porządnych butów ogrodniczych. Stare klapki może i są wygodne, ale mało fotogeniczne i bardzo źle prezentują się ze skarpetami :P Czasem ubieram kalosze, ale są dość masywne i ciężko wykonywać niektóre czynności ogrodnicze. Dobrze, że chociaż ładnie wyglądają na zdjęciach ;)

5. Książka "zrób ten zielnik" Łukasza Skopp

Chyba tylko ja nie posiadam książki Łukasza z Bez-ogródka. Każdy ogrodnik musi ją mieć, a czym prędzej bloger ogrodniczy. Pamiętam z czasów szkolnych lekcje biologii w terenie i poszukiwanie roślin do zielnika. Super zabawa!

6. Kwiat pilea

Od dawna myślę o powiększeniu kolekcji roślin domowych. Po inwazji  wełnowca na wszystkich storczykach ilość moich roślin domowych zmalała. Wełnowiec tak się rozpanoszył, że musiałam wyrzucić 3 duże storczyki, asparagusa i grubosza. Walkę przegrałam. I postanowiłam sobie jedno, nigdy więcej storczyków. Chciałabym więcej kwiatów zielonych, jakieś sukulenty i pilea. Ma piękne nietypowe liście i już nie mogę się doczekać, aż będę się chwalić, że rozmnożyłam pieniążka :D


Ale co z rzeczami z listy pragnień #1?


Książkę "Ogród małych kroków" wchłonęłam bardzo szybko i potwierdzam, jest świetna. Taki romansik dla bab, z ogrodnictwem w tle, z przystojnym właścicielem firmy ogrodniczej ;)


Szklana ramka z liściem w moim zestawieniu kosztowała krocie. Dzięki porządkom odnalazłam drewnianą ramkę z Ikei, zakupioną kiedyś na OLX. Parę machnięć pędzlem z bejcą, muśnięcie śrubek złotym sprejem i ususzenie paproci z rabaty cienistej. Wymarzona ramka za darmo!

lista pragnień, ogród przydomowy

Naszyjnika z dmuchawcem się jeszcze nie dorobiłam. Teraz i tak nie mogę nosić takiej biżuterii, bo przy najbliższej okazji zostałabym uduszona przez własne dziecko :P Monstery w mojej kolekcji kwiatów doniczkowych nadal brak. Koszulki z ogrodniczym napisem też nie mam, choć chętnie zrobiłabym ją sama. Tylko jakoś czasu brak ;)
Odradzono mi kupna hotelu dla motyli. Zatem chciałabym zakupić domek dla owadów i motyli ;)


A Ty jakie masz pragnienia ogrodniku?
Tworzysz swoją listę pragnień?Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl