Święto Matki Boskiej Zielnej 2017


Matki Boskiej Zielnej, ogród przydomowy

Matki Boskiej Zielnej jest to dla mnie jedno z najważniejszych świąt kościelnych. I tego dnia zawsze naprędce tworzę bukiet z tegorocznych kwiatów i ziół. No w tym roku zapomniałam o ziołach :) Gdy już jestem w kościele rozglądam się dokoła w poszukiwaniu innych bukietów, czekając z upragnieniem na koniec mszy, aby usłyszeć poniższe słowa:

"Panie, nasz Boże, Ty sprawiasz, że na ziemi rosną trawy, zioła i zboża na pożywienie i lekarstwo dla ludzi i zwierząt. Od Ciebie pochodzi obfitość wody i promieni słońca, aby wszystko, co się zieleni i rozkwita, owocowało, gdy nadejdzie czas zbiorów.
Prosimy Cię, pobłogosław przyniesione do Ciebie pierwociny zieleni tego roku, młode pędy zbóż, trawy, zioła i kwiaty. Zachowaj je od suszy, gradu, powodzi i wszelkiej szkody, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt.
A gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twojego domu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen".

I zawsze tego dnia wracam do domu z uśmiechem i z nadzieją, że przyszłe plony będą tak samo owocne jak w tym roku...

 Chrabąszczyk
6 komentarzy:

 1. Z przyjemnością po raz kolejny przeczytałam Twój post:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Może zabrakło ziół, ale bukiet i tak piękny - śliczne, pastelowe kolory

  OdpowiedzUsuń
 3. każdy naród powinien pielęgnować tradycję. A twój bukiet jest prześliczny :)
  buziaki :)

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl