Warszawa w kwiatach i zieleni 

Kilkaset ogrodów i ogródków, pół tysiąca doniczkowych kwiatów do adoptowania, 30 tysięcy papierowych toreb, które zastąpią nieekologiczne foliowe reklamówki, warsztaty z Martą Gessler i Elizą Mórawską (whiteplate.com) to tylko kilka punktów programu konkursu „Warszawy w kwiatach i zieleni”, który właśnie wystartował.

 

Warszawa w kwiatach i zieleni, ogród przydomowy


Całe miasto Warszawa zaproszone zostało do wspólnego świętowania przełomu wiosny i lata oraz przyrody w nowy i angażujący mieszkańców sposób. W akcji wzięło udział ponad 100 sklepów i lokalnych warzywniaków. Ich właściciele zostali przekonani do przewagi ekologii nad szkodzącymi naturze plastikowymi torbami. Ich klienci po raz pierwszy otrzymają nie tylko ekologiczne produkty, ale i w sumie 30 tysięcy ekologicznych opakowań. Z kolei doniczki z kwiatami do adopcji czekają na warszawiaków na przystankach autobusowych, w kawiarniach i wielu innych miejscach, tak aby każdy miał szansę na rozpoczęcie przygody z własnym ogrodem. Zakupy w papierową torbę „Warszawy w kwiatach i zieleni” spakujemy między innymi w Hali Mirowskiej, Hali Banacha i warzywniakach na Powiślu oraz Saskiej Kępie, kwiaty do adopcji znajdziemy w miejscach takich jak Plac Zbawiciela, Plac Wilsona czy ulica Chmielna.

Warszawa w kwiatach i zieleni, ogród przydomowy


CENTRUM PORAD


W mieście działa sześć ogólnodostępnych Centrów Porad, gdzie odbywają się ciekawe spotkania. Ich uczestnicy nauczą się m.in. jak rozpocząć swoją przygodę z ogrodnictwem, poznają sekrety zielarstwa, przespacerują się szlakiem najładniejszych ogrodów. Wstęp na wszystkie warsztaty jest bezpłatny, bez zapisów. Uczestnicy otrzymają także darmowe cebulki kwiatów, narzędzia ogrodnicze i etykiety do kwiatów.

centrum porad, warszawa w kwiatach i zieleni


WIRTUALNY LEKARZY ROŚLIN


Od 1 do 30 czerwca Wirtualny Lekarz Roślin, Jacek Rojek, odpowiada za darmo na wszystkie pytania, które nurtują zarówno amatorów ogrodnictwa, jak również tych, którzy zastanawiają się po prostu jak uratować przesuszoną roślinę doniczkową. Wystarczy wysłać maila na adres: lekarzroslin@warszawawkwiatach.pl, dołączyć do wiadomości opis problemu i pytanie wraz ze zdjęciem rośliny i poczekać na odpowiedź maksimum 48 godzin. Wirtualny Lekarz Roślin przyjmuje w dniach 1-30 czerwca.

Warszawa w kwiatach i zieleni, ogród przydomowy

 

KONKURS


„Warszawa w kwiatach i zieleni” to konkurs, do którego można zgłosić swój ogród, ogródek, balkon a nawet ukwiecone okno. To także cykl wydarzeń, które pokażą warszawiakom, że zielone i zdrowe miasto może dać wiele szczęścia. Do konkursu przystąpić może każdy mieszkaniec Warszawy, firma i instytucja działająca na terenie miasta, a także grupy osób podejmujące wszelkie zielone inicjatywy. Ogrody nagradzane będą w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma, sąsiedzi. Co roku przyznawana jest Nagroda im. Stefana Starzyńskiego, którą osobiście wręcza prezydent Warszawy. Nagrody rozda także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy  w sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.


Warszawa w kwiatach i zieleni, ogród przydomowyWarszawa w kwiatach i zieleni, ogród przydomowy

Zgłoszenia można przesyłać od 15 maja do 30 czerwca 2017 drogą mailową bądź pocztą na pobranym formularzu ze strony www.warszawawkwiatach.pl.

Więcej informacji o akcji na stronie www.warszawawkwiatach.pl oraz na Facebooku

Warszawa w kwiatach i zieleni, ogród przydomowy

Organizatorzy: Miasto Stołeczne Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy

 Zdjęcia udostępnione dzięki uprzejmości Business and  Culture


6 komentarzy:

 1. Świetna inicjatywa,szkoda że u nas nic takiego nie ma.Może na południu nie kochają kwiatów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślałam o tym aby się tam wybrać ale niestety miałam weekend zjazdowy i... nie dało się. Czyli warto było tam pojechać? Może uda mi się wybrać w przyszłym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zbieram nasiona z moich kwiatów i wysiewam. Czasem wysadzam znaleziska. Często robię odłogi z krzewów. Mam duży ogród, potrzebuję bardzo dużo sadzonek:) Pozdrawiam ciepło.

  ดูหนังฝรั่ง

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl