Ogród za grosze - Nie wyrzucaj skorupek jaj

U nas w domu schodzi miesięcznie 10-20 jaj. Zawsze na początku miesiąca jedziemy na targowisko i kupujemy od Starszej Pani jaja ze wsi. Te jaja pochodzą od szczęśliwych kur, które mogą podziubać sobie świeżutką trawkę i mogą sobie tuptać tu i tam :)
Zwykle skorupki jaj lądowały w kompostowniku razem z odpadkami (przydatne przy zmianie pH na zasadowe). Ale odkryłam nowe zastosowanie skorupek jaj (zawierają duże ilości wapnia!).


OGRÓD ZA GROSZE

Do czego użyć skorupki jaj?


Pokruszone skorupki jaj można podsypać pod rośliny, które wolą glebę zasadową (ogórki, cukinia, pomidory, kapusta, fasola, liliowce, dereń, bez czarny). Takie rozwiązanie chroni rośliny przed głodnymi ślimakami oraz zapobiega przed chorobami grzybowymi.

Ja natomiast przygotowałam  płynny nawóz. Skorupki jaj włożyłam do dzbanka i zalałam je ostudzoną wodą z gotowania jaj. Po paru dniach zaczęłam podlewać takim nawozem rośliny w domu.

skorupki jaj, ogród przydomowy, ogród za grosze

Odżyły :)


2 komentarze:

  1. u nas 10-20 jajek to schodzi na tydzień ,na nas dwoje :)
    czytałam kiedyś wypowiedź jakiegoś chemika,że to moczeni jajek nie ma sensu,sama nie wiem,ale skoro piszesz,że działa...

    OdpowiedzUsuń
  2. Musze wypróbować Twój sposób.Co do jajek u nas miesiecznie schodzi około 80:)Do 100:)Moi chłopacy i często dziewczyny jedzą rano omlet,każdy z dwóch jaj,prawie codziennie.To juz mam prawie 50 jajek.Omlet jest super,jajko,twaróg odrobina mąkiPolecam.Znajdziesz przepis u mnie na blogu:)Buziaki!!!

    OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl