Astry chińskie
Istnieje wiele odmian astrów. Ja od dzieciństwa miałam doczynienia z astrem chińskim. Od kiedy pamiętam mój dziadek, co roku siał do doniczek, po czym sadzonki przesadzał na rabatę działkową. I takim systemem ja też się zajmuję. Wiosną kupuję nasiona astrów chińskich w sklepach, które wysiewam do długich donic (niestety jeszcze nie dowiedziałam się jak można mieć swoje nasionka).
Gdy już w ogrodzie powoli robi się ponuro, astry chińskie zaczynają koloryzować otoczenie.
Astry chińskie mają spore wymagania, co do pielęgnacji. W tym roku posadziłam je w miejscu półciemnym i tak pięknie nie wyglądają niż w latach poprzednich. Tak więc, roślina ta wymaga miejsca słonecznego, ziemi żyznej i średnio wilgotnej. Nie lubią świeżego obornika, ponieważ chorują wtedy na fuzariozę. Choroba ta objawia się więdnięciem i usychaniem liści.
A a tu nie miałam pomysłu co zrobić z resztą sadzonek, bo rabaty miałam już obsadzone. Tak więc, została donica. Dobrze, że z tyłu domu, bo pięknością nie grzeszy :)
Różnokolorowe astry chińskie wsadzone nawet do małego wazonika rozświetlą nawet ponure miejsce :) Są one jednymi z moich najlepszych kwiatów.
Bardziej słonecznej pogody Wam życzę :P