Co z tym śniegiem?

A jest!
Zima też zagościła w Pomorskiem :) Nareszcie!


Tymianek

Rozmaryn

Ostatnio udało mi się kupić w antykwariacie na Allegro książkę o ogrodzie zimą, dosłownie za grosze. Jest w niej kilka zasad dotyczących postępowania ze śniegiem. Tak! Ze śniegiem. :)


W czasie dużego śniegu nie należy chodzić po trawniku, bo można łatwo ułamać źdźbła trawy, pogorszyć strukturę gleby i stosunki wodno-powietrzne w podłożu.


 Nie należy przerzucać śniegu na rabaty i trawnik, szczególnie znajdujących się wgłębieniu terenu. Gruba warstwa śniegu może utrudniać dostęp tlenu do przysypanych roślin, a trawa może gnić. Najlepiej umieszczać śnieg pod drzewami.


Co prawda, to prawda. W zeszłym roku przerzucaliśmy śnieg na rabatę przed domem, w miejscu gdzie rosły tulipany i narcyzy. Nie był to dobry pomysł, bo kwiaty późno wzeszły i nie były 'dorodne'.

Pozdrawiam
sprawdź usługi ogrodnicze

Kompleksowe usługi ogrodnicze

Zajmę się Twoim ogrodem


2 komentarze:

  1. Nie chcę krakać ale rozmaryn nie ma szans przezimować.Co do śniegu to wydaje mi się ,że lepiej gdy jest zimą niż jak go nie ma. Pewnie, że długo leżące twarde snieżne skorupy dobra niewiele czynią ale tak naprawdę to niewiele możemy zrobic w tej kwestii ,żeby pokrywa była idealna.Natura musi radzic sobie sama. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. pięknie ośnieżony ogród:) zeszłej zimy zasypałam śniegiem zimozielone rośliny i długo wracały do formy:) uczymy się na błędach:) pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy , Blogger