Święto Matki Boskiej Zielnej 2019

Każde Święto Matki Boskiej Zielnej celebruję, już od samego rana. Jest to czas dla mnie, na zebranie roślin i stworzenie z nich bukietu. Potem idę sama do kościoła, by podziękować za dorodny plon oraz wysłuchać kazania i wziąć dla siebie to, czego potrzebuję, by stać się jeszcze lepsza. Ale w tym roku było nieco inaczej...


... nie byłam sama. Na parę dni przyjechała moja Siostrzenica. Każda z nas przyszykowała swój bukiet i wspólnie wybrałyśmy się do kościoła.


Było naprawdę miło, a ja mogłam skupić się na kazaniu. I jak w zeszłym roku było ono nieudane, tak w tym, byłam mile zaskoczona. W kazaniu wspomniano o przynoszonych przez nas bukietach, o tym, że dążymy do świętości, o Cudzie nad Wisłą i wypowiedziano piękne słowa, które utkwiły mi w głowie: " niebo zaczyna się tu, na ziemi". Mam takie wrażenie, że wiele osób chce wymodlić sobie miejsce w niebie, ale zapomina, że właśnie to, jak traktujemy innego człowieka, zwierzęta, naturę jest najważniejsze. Niech szacunek i dobro króluje w naszych domach. Bądźmy dla siebie dobrzy.

Udanego dnia!


W moim bukiecie znalazły się kwiaty, zioła i liście warzyw.


"Niebo zaczyna się na ziemi, tam, gdzie ludzie stają się przyjaciółmi, a dobroć jest przekazywana"
<Phil Bosmans>

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl