Moja lista pragnień #1, czyli o czym marzy pasjonatka ogrodnictwa

Już jakiś czas temu do internetów wkroczył temat wishlist. Niestety jeszcze na żadnym blogu ogrodniczym się z tym tematem nie spotkałam. A my, ogrodnicy, amatorzy czy też nie, marzenia mamy. I to nie tylko o nowych roślinach do ogrodu :P
Ale co to takiego? Wishlista to nic innego jak lista pragnień, opracowana w formie kolażu. Poniżej to o czym marzę w tej chwili...

moja lista pragnień, ogród przydomowy, wishlista

1.Książka "Ogród małych kroków" Waxman Abbi - Empik / 2.Ramka z obrazkiem z liściem - Zara Home / 3.Naszyjnik z dmuchawcem w żywicy - www.coralrose.pl / 4.Hotel dla motyli - Bakker.com / 5.Koszulka z ogrodniczym napisem - I love appael / 6.Monstera w doniczce - kwiaciarnia

1. Książka "Ogród małych kroków"

Jakiś czas temu przez przypadek czytając pewien blog lifestylowy trafiłam na recenzję tej książki. Nie jest to książka ogrodnicza, a wzruszająca powieść z ogrodem w tle. 

2. Przezroczysta ramka z liściem

Moja sypialnia urządzona jest w stylu leśnym, tzn. oliwkowe ściany, ciemne brązowe meble oraz złote i botaniczne dodatki. Na blogu pokazałam już kawałek pokoju, a w nim leśne rysunki w złotych ramkach wykonane przez Moją Teściową. Od jakiegoś czasu marzy mi się jeszcze taka przezroczysta ramka z liściem paproci. Już nawet myślałam czy by nie ususzyć jej własnoręcznie, ale nie spotkałam się z przezroczystą ramką, którą mogłabym postawić na komodzie.

3. Naszyjnik z dmuchawcem w żywicy

Natknęłam się na niego w zeszłym roku, szykując posta o prezentach dla ogrodniczki. Dmuchawiec to przyjemna puszysta kulka, lekka, ulotna dlatego tak bardzo mi się podoba.

4. Hotel dla motyli

Powiesiłabym go w pobliżu kocimiętki, która jest najbardziej obleganym kwiatem przez motyle w moim ogrodzie. Uwielbiam na nie patrzeć, pijąc kawkę i wylegując się na ławce w letni poranek. 

5. Koszulka z ogrodniczym napisem

W Polsce ciężko znaleźć koszulkę ze śmiesznym i przyciągającym wzrok napisem. Ostatnio firma Legutko wprowadziła do swojej oferty ogrodniczą odzież. Co prawda napisy na koszulkach są mega skromne, ale to pierwszy krok :) 

6. Monstera

To roślina domowa, która skradła moje serce już dawno. Polowałam na cięte liście do wazonu, ale kwiaciarnie w mojej okolicy nie chcą sprzedawać dodatków. Z moich ustaleń wynika, że cięty liść monstery utrzymuje się w wodzie bardzo długo. Ale skoro nie mogę dostać dodatku do bukietu to upoluję sobie całą doniczkę :)

To już koniec mojej listy pragnień. Nie pozostaje mi nic innego jak zacząć zbierać fundusze do świnki :P


A jakie TY umieścisz rzeczy na swojej liście pragnień?

Chrabąszczyk


Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl