Czasopisma ogrodnicze polecają się do poduszki i porannej kawki


czasopisama ogrodnicze, czasopismo ogrodnicze, ogród przydomowy

Dziadek Gienek czytał Działkowca, stąd dużo wiedział o roślinach. W tamtych czasach to chyba jedyne czasopismo ogrodnicze. Dziadek bardzo chłonął wiedzę i interesowało go wszystko, co wiązało się z ogrodnictwem. Jako nieliczny posiadał nowe gatunki, dzięki sprzedaży wysyłkowej. Jak już rozmnożył sadzonki to wymieniał się z innymi działkowcami.

czasopisama ogrodnicze, czasopismo ogrodnicze, ogród przydomowy

Ja też pasjonuję się ogrodnictwem jak Dziadek. Tylko dziś mamy łatwiejszy dostęp do wiedzy. Mimo, że często inspiruję się internetem to i tak sięgam po czasopisma ogrodnicze. I dla rozluźnienia się i dla poznania czegoś nowego. Taka gazetka pasuje i do poduszki i do porannej kawki :)

czasopisama ogrodnicze, czasopismo ogrodnicze, ogród przydomowyczasopisama ogrodnicze, czasopismo ogrodnicze, ogród przydomowy

Czasopismo ogrodnicze takie jak Działkowiec i Mój ogródek prowadzą również sprzedaż wysyłkową kwiatów oraz drzew i krzewów owocowych przez stronę www.dzialkowiecsklep.pl. zamówienia można składać również telefonicznie, co jest zapewne wygodne dla ludzi starszych. Niezależnie od wieku, każdy ogrodnik czeka z utęsknieniem na paczuszkę z wybranymi przez siebie roślinkami. JA TEŻ :)

czasopisama ogrodnicze, czasopismo ogrodnicze, ogród przydomowy

Chrabąszczyk :)


11 komentarzy:

 1. Przez długi czas (chyba z 10 lat) czytałam wszelkiego rodzaju czasopisma ogrodnicze i kupowałam książki o urządzaniu ogrodów. Teraz częściej sięgam do internetu po fachowe porady, po prostu szybciej. Ale w zimowe wieczory, gdy jestem spragniona zieleni za oknem, sięgam po gazety :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też wolę trzymać gazetkę w ręku niż szukać wiadomości w internecie ,chociaż często korzystam ,ale większą przyjemność mam z czytania gazet:))Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń

 3. Też mam, stare numery Działkowca-bo od niego zaczęła się moja przygoda z ogrodem.Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może warto napisać o tym post? Pewnie byłby ciekawy 😁

   Usuń
 4. Druk zawsze będzie wygrywał z cyfryzacją. Do gazety o wiele łatwiej wrócić i przypomnieć sobie coś, co mieliśmy ochotę zastosować w swoim ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio przeglądając różne magazyny trafiłem na stronę http://www.avangard-ogrody.pl/ bardzo zainteresował mnie tam wykonany ogród na poznańskich Naramowicach. czy ktoś może wie, w jakim magazynie był ten artykuł. Będę wdzięczny za odpowiedź. Tekst na 90 % tegoroczny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co prawda czasopismo papierowe ma swoją przewagę, to jednak ostatnimi czasy bazuję głównie na branżowej lekturze w sieci. Jeszcze tylko "Szkółkarstwo" czytam w wersji drukowanej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ha! U mnie w domu leży wielka sterta różnych czasopism ogrodniczych. Za każdym razem kiedy robię jakieś większe porządki domowe to mam zamiar je wywalić. Ale mi szkoda ;-) No i tak leżą sobie... Niektóre już z 15 lat :-) Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl