Zbieram na szklarnię ogrodową

Każdy ogrodnik dochodzi do pewnego momentu, że chce spróbować czegoś innego. Dla jednych będzie to przejście na uprawę bez przekopywania, dla innych wprowadzenie roślin egzotycznych. Dla mnie takim wejściem na wyższy poziom ogrodnictwa jest uprawa roślin w szklarni. Kiedyś podchodziłam do tego marzenia jak do czegoś odległego, bo przecież to niemały wydatek, ale dziś wiem, że jeśli nie zacznę działać to ono może się nigdy nie spełnić. Dlatego oznajmiam całemu światu: zbieram na szklarnię ogrodową!

 

 

Pewnie myślisz, powariowała :P Chce zbierać na szklarnię w marcu, no i jeszcze pewnie postawi ją na wiosnę?! A właśnie, że tak! Może nie do końca osobiście, bo rękami Męża, ale jeszcze się zdziwisz niedowiarku :P

 

Szklarnia ogrodowa moich marzeń


Marzę o dość sporej szklarni do ogrodu, bo 11m2, w kolorze zielonym i wraz z akcesoriami wyniesie około 7000zł. Oprócz niej muszę zakupić rynny, beczki, półkę, termometr, płyty chodnikowe i uchwyty do mocowania roślin.  Mąż zadeklarował, że dokona montażu. Pewnie mu męska duma nie pozwala inaczej. Ja się tu nie sprzeczam, bo tysiąc złotych na fachowca piechotą nie chodzi.

Do szklarni będą przymocowane rynny zbierające deszczówkę wprost do przygotowanych przez nas beczek. Jak zrobić drewnianą beczkę na deszczówkę przeczytasz TU. Myślę o dwóch, ale to już ekspert oceni, czy tak się da. 

 

W jaki sposób chcę uzbierać na szklarnię ogrodową?

 

Pieniądze na szklarnię chcę zdobyć na parę sposobów. Jednym z nich jest założenie zrzutki  Szklarnia do ogrodu na pachnące pomidory, gdzie można wesprzeć  mój projekt choćby złotówką. Osoby, które wpłacą większą kwotę  zgarną najnowszy organizer ogrodowy.

Organizer ogrodowy do pobrania za darmo cieszył się dużą popularnością przez ostatnie dwa lata. W zeszłym roku ściągnęło go ponad 1000 osób. Zainwestowałam w poprzednie wersje trochę pieniędzy i dużo czasu, a najnowsza - była dopieszczana bardzo długo.

 


Czym różni się najnowsza wersja organizera od poprzednich?

 

Organizer na rok 2021 jest dedykowany naturalnej uprawie ogrodu. Znajdziesz w nim zadania na każdy miesiąc jakie powinno się wykonać w warzywniku, na rabatach kwiatowych oraz dotyczące drzew i krzewów owocowych. Przyszykowałam także listę zakupową z naturalnymi nawozami i innymi niezbędnymi rzeczami. W organizerze znajdziesz także sporo rad dotyczących naturalnej uprawy, tabelkę niekorzystnego i korzystnego sąsiedztwa oraz informacje o najczęściej uprawianych warzywach.

 


Co znajdziesz w najnowszym organizerze ogrodowym?


✓ miejsce na spisanie celów ogrodowych
roczny kalendarz
informacje jak zacząć uprawiać ogród naturalnie
sezonową listę zadań
miesięczne listy zadań do własnoręcznego uzupełnienia
miesięczne listy z zasugerowanymi przeze mnie zadaniami
miejsce do rozrysowania zmian w ogrodzie
tabelę wydatków
miejsce na zaplanowanie warzywnika
pomoc w porządkowaniu nasion i stworzeniu listy zakupów
listę roślin ozdobnych jednorocznych
krótkie informacje jak uprawiać 21 gatunków warzyw
tabele do spisu wysiewu nasion i opisu rozsad
tabele do spisu problemów i szkodników oraz podsumowanie plonów
kartę rośliny
tabelę do spisu terminów cięcia drzew i krzewów
miejsce na własne notatki

Dodatkowo:

miesięczny kalendarz ze świętami związanymi z ogrodem oraz z miejscem na zapiski
tabelę niekorzystnego i korzystnego sąsiedztwa roślin
✓ instrukcję jak planować
 
 

Organizer ogrodowy został zaprojektowany przeze mnie, ogrodnika, matkę, osobę wiecznie zajętą. Dlatego musi mi pomóc ogarnąć ilość zadań do wykonania w ogrodzie. Stawiam na przejrzystość i delikatne kolory, bo wiele rzeczy mnie rozprasza. Kolorowe grafiki malowane akwarelą poprawiają mi humor i sprawiają, że mam ochotę wypełniać te wszystkie rubryki.

Przy tworzeniu najnowszej wersji dokonałam małych zmian kosmetycznych zasugerowanych mi przez użytkowników wcześniejszych wersji organizera. Oczywiście wszystko z zachowaniem jego oryginalnego charakteru.

Organizer nie ma dat ani numerów stron. To Ty decydujesz co ma się w nim znaleźć, bo każdy z nas planuje inaczej. Dlatego w najnowszej wersji stworzyłam dwa różne arkusze do miesięcznych zadań, jedno do całkowicie samodzielnego wypełnienia, a  drugie połączone z kalendarzem ogrodnika bardziej pomocne dla początkujących ogrodników.

 Jak zdobyć organizer?

 

Wejdź na zrzutkę Szklarnia do ogrodu na pachnące pomidory (link już nieaktywny) i wesprzyj mnie 30zł. Za dużo? To inwestycja na lata. Organizer otrzymasz w formacie PDF, więc możesz zapisać go na swoim komputerze i wykorzystać w przyszłym roku. Możesz także wydrukować go dla przyjaciółki, mamy, czy babci.

Bardzo dziękuję osobom, które wsparły mnie dzięki Patronite. W ramach wdzięczności organizer ogrodowy trafił do Waszych skrzynek jako pierwszy! Niedługo, zamykam konto na tym portalu.


Do szybkiego zbudowania szklarni ;)Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl