Podsumowanie roku 2019

Koniec roku skłania do analiz celów, planów, pragnień. Dziś wrzucam czarno na białym, co udało mi się dokonać, a co nie. Niezrealizowane cele nie są porażką, to po prostu nie ich moment. Podsumowanie roku 2019 ma pomóc mi zrozumieć, gdzie popełniłam błąd, wyciągnąć wnioski na przyszłość oraz cieszyć się z tego, co udało mi się osiągnąć.
podsumowanie roku 2019, ogród przydomowy
Na początku roku 2019 wyznaczyłam sobie cele z trzech różnych sfer życia: blogowe, ogrodowe i osobiste. Aby dobrze przeanalizować swoje dokonania wypisałam zaplanowane cele, a obok nich komentarz i dodatkowo po lewej stronie zaznaczyłam lub  .

Cele blogowe:
Organizer ogrodowy do pobrania - został pobrany około 1000 razy
  Opakowania na nasiona do pobrania - zrezygnowałam z tego pomysłu
  Mój udział w wydarzeniach ogrodowych - zrezygnowałam z wyjazdu na Zieleń to życie
Ciekawe tematy na blogu - udało się, TU wypisałam te najciekawsze
Systematyczna publikacja postów - przez większość czasu publikowałam 1 post na tydzień
  Wymiana sadzonek - niezrealizowane
Rozdanie - 2 rozdania na Instagramie
Wizyta w ogrodzie Kasi Bellingham na Kaszubach - odwiedziliśmy ten ogród w moje urodziny
Grupa na Facebooku - 'Ogród za grosze' liczy ok. 94 000 członków; utworzyłam też 'Ogród za grosze sprzedaż', która liczy ok. 6000 członków

 Cele ogrodowe:
  Zakątek rodzinny z piaskownicą - nie udało się zrealizować
Porządek na rabacie cienistej - zrobione
Płotek do warzywnika - zrobione
Podcięcie żywopłotu - zrobione
  Lampy na tarasie i w ogrodzie - niezrealizowane
Zakup róż na rabatę-trakt - zrobione
Leśny zakątek - rabata rozpoczęta
Nowa ławka przed domem - zakupiona

Cele osobiste:
Rowerowe wycieczki - byłam na jednej
  Rozwój artystyczny - niezrealizowane
Być odważniejsza - zrealizowane po części
Spełnienie się w roli blogera - nadal trwa

Szybko poszło!
Teraz czas na wnioski.
Zrealizowałam 60% wyznaczonych celów i jestem z siebie zadowolona. Rzeczy, których nie udało mi się wykonać, przełożę na przyszły rok lub zamienię na inne. W trakcie roku zrezygnowałam z publikacji postu o opakowaniach na nasiona do pobrania, za to powstały inne ciekawe wpisy na blogu. Nie wzięłam również udziału w wydarzeniach ogrodniczych, ale udało mi się być na Festiwalu Kobiet Internetu, gdzie poznałam wiele ciekawych osobowości i odkryłam tajniki sukcesu. Na wymianę sadzonek nie byłam gotowa i chyba nadal nie jestem. Z celów ogrodowych nie zrealizowaliśmy zakątku rodzinnego z piaskownicą. Powstanie w przyszłym sezonie i ten projekt już zdążył ewoluować w naszych głowach. Nie zamontowaliśmy też lamp na tarasie i w ogrodzie dlatego, że inne projekty wymagały od nas sporych nakładów pieniędzy, tj. płotek, rośliny, podpora pod ogórki, ławka. Jeśli chodzi o cele osobiste to rozwój artystyczny poszedł na dalszy plan. Zabrakło mi już czasu, bo wdrążenie się w tego typu działania wymaga jego ogromne ilości. W zamian czytam przed snem codziennie min. pół godziny.
Czy dokonałam coś czego nie zaplanowałam na początku roku? Oczywiście! Utworzyłam Ogrodowy Newsletter, publikowałam comiesięczny wpis z cyklu Projekt warzywnik, stworzyliśmy wspólnie kolejną drewnianą beczkę na deszczówkę, udzieliłam wywiadu do gazety oraz swoimi działaniami zwiększyłam liczbę obserwatorów na Instagramie i podwyższyłam statystyki na blogu. W planach nie było również reorganizacji rabaty wokół patio. Umordowałam się po łokcie, ale jestem z siebie dumna.
Co było moim największym wyzwaniem? Zdecydowanie stworzenie organizera ogrodowego i rozpowszechnienie tego w sieci, by dowiedziała się o nim większa liczba ogrodomaniaków.
Co było największym osiągnięciem? Zdobycie aż tylu członków w grupie Ogród za grosze oraz... doprowadzenie do kupna i zamontowania płotka w warzywniku. Już sobie wyobrażam jak będę musiała się natrudzić przy kupnie szklarni :P

♡ Rób to, co sprawia Ci szczęście. Zawsze. ♡ 

podsumowanie roku 2019, ogród przydomowy2 komentarze:

  1. Działo się :-) Super podsumowanie :-) Szczęśliwego Nowego Roku i wielu spełnionych celów, serdeczności!

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję. Piękne plany i tak sporo zrealizowane :).

    OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl