Przydomowy rozgardiasz, czyli realizujemy kolejne projekty

Plany noworoczne realizujemy pełną parą. Na pierwszy rzut poszedł przedogródek, o którym już wspominałam. Kolejną inwestycją był drewniany taras z patio z kostki granitowej. O takim tarasie marzyłam od dawna. Po drewnianych deskach aż chce się chodzić boso, jest tak przyjemnie i ciepło. No dobrze, mamy już taras, a patio? Od miesiąca stoi wykopany ogromny okrąg, a reszta prac i tak ruszy z początkiem czerwca, bo koszty nas trochę przerosły.

robić patio

Największym problemem było wykorzystanie darniny jaka została po wykopaniu okręgu. Część wytrzepaliśmy z ziemi i wrzuciliśmy na kompost i do kubła na mokre, kolejna część uzupełniła braki w trawie, a to, na co już kompletnie nie mieliśmy pomysłu zostało obrócone 'zielonym' do dołu i czeka na ugniecenie zagęszczarką. Trzeba sobie jakoś radzić ;)

ile darniny?!
Ile darniny?!

Kamienna ścieżka z tarasu do patio jest już otoczona dwoma kulkami bukszpanu z każdej strony. Rośliny będą otaczać całe patio i zostały już po części przesadzone. Nie będziemy kupować żadnych dodatkowych kwiatów, wykorzystamy okazy z klombu i dawnego przedogródka. Jakby mi czegoś zabrakło to podzielę rośliny z innych rabat, aby wypełnić pustkę. Kwiaty po obu stronach będą posadzone w równej linii gatunkami tak, aby nie było bałaganu. Potem przykryte agrowłokniną i ściółką, abym nie miała aż tyle pracy.

w trakcie kopania okręgu
Grunt to iść do przodu! ;)

A Ty co będziesz zmieniał w tym sezonie w swoim ogrodzie?

Chrabąszczyk :*11 komentarzy:

 1. Super! Fajnie, że realizujecie swoje marzenia :-) Ja już to patio widzę oczami wyobraźni! Pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 2. Na jesieni powiększę sobie poletko pod truskawki. Zeszłoroczne maluchy świetnie się przyjęły, a przykrycie fizeliną przyniosło efekty. Też miałam sporo darni, ale przez zimę wszystko przegniło na kompostowniku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kompostownik mamy cały zawalony, więc czekam na mocne słońce, aby podlać go drożdżami. A u nas dziś pochmurnie:(

   Usuń
 3. Ja mam na swoim ogrodzie taki sam okrągły placek bez trawy. Czeka na kostkę albo coś(półki co nie mam pomysłu na co)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz też wykopać głębiej i zrobić basen ;)

   Usuń
 4. To jest piekne w ogrodowaniu, ze wciaz cos tam sie dzieje. Patio bedzie wygladało pieknie, a i to super zamysl, zeby mnozyc rosliny, ktore juz posiadacie.
  Nie moge sie doczekac efektow!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja też nie mogę się doczekać ukończenia prac :)
   Gdy się tu wprowadziłam był tylko warzywnik, trochę kwiatów i drzewka owocowe. Teraz ten ogród dopiero zaczyna się budować i to naszymi rękami. To jest piękne :)

   Usuń
 5. Ja mogłabym ciągle coś przerabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mogłabym ciągle coś przerabiać :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czekam na to zdjęcie kostki granitowej, czyli efektu końcowego! Jestem ciekawy jak to wyjdzie, bo sam zabieram się za tworzenie tarasu i zamierzam wykorzystać właśnie kostkę brukową. :)

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl