Moje ulubione blogi ogrodnicze


blogi ogrodnicze, blog ogrodniczy, ogród przydomowy

POLECANE PRZEZE MNIE BLOGI OGRODNICZE


Idąc za blogami lifestylowymi postanowiłam podzielić się z Wami czytanymi przeze mnie blogami ogrodniczymi. Pomimo, że istnieje taka lista po prawej stronie to i tak chciałabym wyróżnić te blogi ogrodnicze, które czytam chętniej, niż inne. To, co liczy się dla mnie najbardziej to ciekawy tekst, przejrzystość i wyraźne zdjęcia. Każdy blog ogrodniczy z poniższej listy jest inny, jak osoba, która go prowadzi. Każdy zachwyca innym szczegółem i nie doszukujcie się tutaj żadnej kolejności.Andrzej to osoba z pasją i gaduła :) Miałam okazję poznać go na 5SBO. Bardzo pozytywny człowiek, który prowadzi pozytywnego bloga. Ma świra na punkcie roślin zimozielonych i pogody :) Dzięki jego blogowi zdecydowanie rozpoznaję więcej roślin, bo szczegółowo je opisuje, bazując na swoim ogrodzie.


blogi ogrodnicze, blog ogrodniczy, ogród przydomowy


Joanna przykuła moją uwagę prowokującymi tekstami i swoją obsesją na temat permakultury. Potrafi wykorzystać każdą rzecz, która wylądowałaby na śmietniku, ratując przy tym usychające już roślinki. Często eksperymentuje, opisując szczegółowo wyniki. Tylko brać z niej przykład :)

blogi ogrodnicze, blog ogrodniczy, ogród przydomowy


Blog z fachową wiedzą ogrodniczą. Czyta się przyjemnie, a do tego każdy post wzbogacony jest w zdjęcia. Dowiedziałam się tu, m.in. co zrobić, aby kompost dojrzał szybciej, że istnieją pszczoły samotnice, jak uprawiać owoce i warzywa i wiele innych rad.

blogi ogrodnicze, blog ogrodniczy, ogród przydomowyTen blog poznałam niedawno, na Instagramie. Przyciągnął mnie naturalnością, ładnymi zdjęciami i konkretnym tekstem. Ogród cały czas jest na etapie tworzenia, jest zatem podobny do mojego. Lubię czytać w jaki sposób dany ogród powstawał, od czego właściciele zaczynali, to jest chyba to, co kusi czytelnika :)

Kolejna stronka odnaleziona dzięki Instagramowi. Przezabawny blog prowadzony przez szalonego ogrodnika. Znajdziesz tu również ciekawe przepisy kulinarne z domowych ostatków spożywczych i nie tylko :)


blogi ogrodnicze, blog ogrodniczy, ogród przydomowy


Blog przyciąga zdecydowanie treścią i częstotliwością pisania. Opowiada o troskach i radościach życia na wsi, bez zbędnego słodzenia.

blogi ogrodnicze, blog ogrodniczy, ogród przydomowyOgród Tamaryszka jest chyba znany prawie każdemu ogrodniczemu blogerowi. Obejrzysz tu cudowne kadry różnych zakątków ogrodu i przeczytasz historię ogrodów angielskich. Za każdym razem, gdy wchodzę na blog zastanawiam się, jak autorka stworzyła tak zachwycający ogród!

blogi ogrodnicze, blog ogrodniczy, ogród przydomowy

A jakie są Wasze ulubione blogi ogrodnicze?

Linki w komentarzach wskazane :)


 Chrabąszczyk:*

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA WPIS

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl