Organizer ogrodowy po pobrania


Styczeń i luty są najlepszymi miesiącami do planowania prac w warzywniku i całym ogrodzie, dlatego z początkiem roku przyszykowałam dla Was i dla siebie organizer ogrodowy. Ma on pomóc nam w lepszej organizacji i motywacji, a wiąże się to z dużymi plonami, wypielęgnowanym ogrodem i ogromnym samozadowoleniem :)

organizer ogrodowy, ogród przydomowy


ORGANIZER OGRODOWY - o co w tym wszystkim chodzi?


Organizer ogrodowy nie jest typowym kalendarzem. Nie posiada dat, które potrafią frustrować, gdy nie wykonało się zadania wyznaczonego na dany dzień. Organizer rozpisany jest na pory roku i miesiące, które wypełniasz samodzielnie, bo tylko Ty doskonale wiesz, co masz do zrobienia. Dla ułatwienia w środku znajduje się podpowiedź, co w danych miesiącu możesz w ogrodzie zrobić. A co jeszcze zawiera organizer?

 • miejsce do rozrysowania zmian w ogrodzie
 • tabelkę wydatków 
 • podpowiedzi jak zdobyć pieniądze na wydatki ogrodowe
 • sposoby na oszczędny ogród
 • pomoc w zaplanowaniu warzywnika
 • miejsce na rozrysowanie warzywnika
 • pomoc w porządkowaniu nasion i stworzeniu listy zakupów
 • tabelkę do spisu wysiewu nasion w domu
 • tabelkę terminu siewu warzyw i kwiatów, do własnoręcznego uzupełnienia
 • tabelkę do spisu problemów jakie napotkasz podczas uprawy roślin
 • tabelkę do spisu plonów
 • miejsce na własne notatki

W tym roku chcę być bardziej zorganizowana i chcę pamiętać o wszystkim, co w ogrodzie do wykonania jest. Ten organizer pomoże mi i Tobie w zmobilizowaniu się do pracy. No nie oszukujmy się, nie każda czynność jest tą, którą uwielbiamy, a odkładając ją może zastać nas zima ;)


organizer ogrodowy, ogród przydomowy


Tabelki dotyczące siewu również wypełniasz własnoręcznie, na podstawie kupionych przez siebie nasion. Na każdym opakowaniu jest informacja kiedy siać daną roślinę. nie pozostaje Ci nic innego jak wziąć w rękę kolorowy mazak lub kredkę i zaznaczyć to w tabelce. Nie musisz już co rusz przeglądać wszystkich paczuszek w celu znalezienia informacji, co teraz trzeba wysiać. Będziesz mieć cały harmonogram w tabelce ;)


organizer ogrodowy, ogród przydomowy


Jak wydrukować organizer ogrodowy?


Organizer ogrodowy (plik PDF) można wydrukować na formacie A4 lub A5, rozcinając kartki na pół. Kartki można spiąć wąskim grzbietem z okładkami (do kupienia w papierniczym), włożyć do segregatora lub zbindować (w punkcie ksero). Jeśli potrzebujesz więcej wierszy w tabelkach czy więcej miejsca do zapisu notatek to wystarczy, że dodrukujesz sobie kolejne strony i wepniesz z pozostałymi. Organizer możecie dostosowywać do siebie i to jest fajne :)
Aby stworzyć organizer w formacie A5 przy drukowaniu w programie Acrobat Reader należy wybrać zakładkę "wiele", stron na arkusz 2 i orientację pionową.


organizer ogrodowy, ogród przydomowy


PRAWA AUTORSKIE


Organizer został zaprojektowany i wykonany przeze mnie. Grafiki stworzono na moje zamówienie. Nie zgadzam się na edycję organizera ogrodowego, na jego sprzedaż, czy umieszczenia na swojej stronie internetowej i w innych celach komercyjnych. Jest on jedynie do użytku osobistego (na własny użytek). Kradzież praw autorskich jest przestępstwem!

↓ Aby pobrać organizer ogrodowy kliknij w poniższy obrazek ↓


https://www.blogger.com/Link%20do%20pliku%20https://szybkiplik.pl/download/651ee6d6529b191721645af614799ad7.html


POBIERANIE ZOSTAŁO WSTRZYMANE


Jeśli macie jakieś pytania, uwagi, spostrzeżenia możecie pisać w komentarzu, albo wysłać maila.


Kto ze mną organizuje ogród w tym roku? 
Następne posty będą związane z warzywnikiem. 
Nie przegapcie!
organizer ogrodowy, ogród przydomowy


22 komentarze:

 1. No pięknie:):):) To dobrze, że jesteś tak zorganizowana. Ja niestety nie zastosuję tego. Od zawsze pracuję tak iż wykonuję prace, które w danym czasie podpowiada mi mój ogród i moje serce. Stosuję płodozmian wykonany przeze mnie i trzymam się terminów agrotechnicznych (jak oczywiście pozwala mi na to moje zdrowie, bo jestem młoda inaczej i oczywiście jak aura sprzyja). Od dziecka pomagałam mamie przy wysiewach, a potem już sama wysiewałam swoje warzywa i kwiaty więc terminy wysiewów mam w głowie. To miło, że myślisz o innych. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanuję to, a jeszcze bardziej zazdroszczę tak dużego doświadczenia :D

   Usuń
 2. Dziękuję... spróbuję się ogarnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak dotąd zajmowałam się moim ogródkiem dość chaotycznie, mam nadzieję, że Twój organizer pomoże mi to zmienić;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brak czerwca, ale gratuluję pracy włożonej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. super sprawa :)jutro na pewno wydrukuję. Szukałam w zeszłym roku typowy ogrodniczy kalendarz, ale ciężko znaleźć. Ja lubię notować wszystko co robię w ogrodzie, często też rysuję nowe rabaty i nawet warzywnik. Do tej pory robiłam to w notesie, ale teraz przerzucę się na Twój organizer :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Brawo :) ogrom pracy wykonałaś, żeby to tak fajnie ogarnąć, na pewno będzie bardzo przydatny dla wielu, ja póki co nie mogę skorzystać, ale myślę, że już w przyszłym roku się uda :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję! Bardzo ładny i niezwykle praktyczny organizer! Już sobie pobrałam, na pewno się przyda! Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Juz nie można pobrac...? �� Blokuje mnie jakis certyfikat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal można pobierać. Certyfikat blokuje, gdy wprost z Instagramu przechodzisz na pobór. Należy zatem otworzyć stronę w przeglądarce, np. Chrom.

   Usuń
 9. Świetny ten organizer :) Dziękuję bardzo to ułatwi prace w ogrodzie bo zawsze o czymś zapomnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Witaj, dobrze być zorganizowaną, to się chwali. Sciągnęłam Twój organizer z ciekawości, nie ma innego sposobu, żeby go po prostu poznać. Dziękuję :) Blog dodałam do mojego, jest ciekawy, estetyczny graficznie i na pewno zawiera dużo ciekawych informacji :) Pozdrawiam....czekamy na wiosnę zatem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super pomysł i wykonanie! :) w końcu mam miejsce na moje pomysły :) zapraszam Cię do mojego bloga. Mam nadzieję, że znajdziesz w nim coś interesującego :)

  OdpowiedzUsuń
 12. ale mnie urzekłaś kobieto droga! dziekuję za organizer;) i gotowośc dzielenia się z innymi.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo, bardzo Ci dziękuję! <3

  OdpowiedzUsuń
 14. Niestety nie mogę pobrać:C

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie da się pobrać - 'pobieranie zostało wstrzymane'. Błąd dotyczy różnych przeglądarek.

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl