Jesienny klimat w ogrodzie

Pogoda zaczęła nastrajać do refleksji. Czas powoli żegnać się z letnimi ubraniami, gorącymi porankami i beztroskim zasypianiu w ogrodzie. Ach... Lubiłam tak położyć się w leżaku po pracy i zasnąć... Dziś już trochę na to za zimno i deszczyk pokropuje co rusz. Tylko na chwilę słoneczko zawitało do ogrodu...Ale nie ma tego złego co, by na dobre nie wyszło. Jesienny klimat do ogrodu zawitał...

jesienny klimat w ogrodzie, jesienny klimat, ogród przydomowy

Dojrzewają jabłka, jeżyny, winogrona i aronia. Niedługo będziemy musieli zabrać się za zbiory i prace jesienne. Na szczęście biorę tydzień urlopu, aby uporządkować ogród i dom przed zimą. Muszę już zbierać siły, bo roboty jest po pachy :)

jesienny klimat w ogrodzie, jesienny klimat, ogród przydomowy

Zerwałam do wazonu słoneczniki, z których nie będzie ziarenek, bo są po prostu z małe. Cudownie rozświetlają salon. Tylko opadający pyłek bardzo brudzi, ale udaję, że go nie widzę. I klimat jesienny zawitał też w domu ;)

Pozdrawiam iście jesiennie  :*

3 komentarze:

 1. Aż sobie westchnęłam bo uświadomiłaś mi, że nie będzie już spania przy otwartych drzwiach balkonowych... znacznie się ochłodziło. Leje... teraz jak przyroda trochę zaspokoiła pragnienie to z tęsknotą myśli się o tych gorących dniach :)))
  Pięknie zdjęcia. Przesyłam uściski :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda lata. Wprawdzie u nas słońce wysuszyło wszystko na wiór. Śliwki zagotowały się na drzewie, owoce aronii wyschły przypalone słońcem, ale ten chłód u nas bezdeszczowy nie nastraja do siedzenia na ogrodzie, a szkoda:):):):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie winogrona chyba nie zdążą dojrzeć w tym roku. Za to słoneczniki mają już czarne ziarenka :)

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl