Nieszczęsna rabata przed domem zaczyna jakoś wyglądać

Moja nieszczęsna rabata przed domem zaczyna się zmieniać, za sprawą Any76 z bloga Ogrody i mój mały kawałek świata... w ogrodzie Any. Ana76 zaczęła mi doradzać mailowo i za pomocą programu do projektowania ogrodów.

rabata przed domem, ogród przydomowy 

Początkowo na rabacie przed domem miały być berberysy, ale stwierdziłam, że są zbyt ostre. Wymyśliłam sobie zimozielonego niebieskiego barwinka. I dzięki wymianie z Agnieszką za pośrednictwem Zielonej Tablicy stałam się jego właścicielką przed świętami (pisałam o tym TU). Wcześniej uformowałam bukszpany w kulki i przesadziłam je na środek rabaty. Parę dni temu dokupiliśmy 3 piwonie (F. Koppius w kolorze rubinowo-fioletowym, Sorbet różowo-kremowa, Duchesse de Nemours w bieli). Cieszę się ogromnie, bo nie było łatwo namówić męża na ten wydatek. Łącznie zapłaciliśmy 60zł. 

rabata przed domem, ogród przydomowy

rabata przed domem, ogród przydomowy

Do rabaty przed domem dosadziłam jeszcze kokoryczkę. Na jesień wykopię narcyzy i tulipany, obczyszczę je i wsadzę w formie okręgów. 

rabata przed domem, ogród przydomowy

rabata przed domem, ogród przydomowy

Znalazłam w Mój piękny ogród świetną inspirację na kolorową rabatę przed domem. Ten projekt nie uwzględnia  piwonii, barwinka i kokorycznika. To akurat mój wymysł. Bardzo podobają mi się tu dopasowane kształty roślin i te kulki czosnku ozdobnego.
Planuję dosadzić jeszcze szałwię, czosnek ozdobny, ostróżkę białą, anafalis silberregen i przy płocie po obu stronach jasno-różową różę pnącą. Rozważam jeszcze tawułę chińską i zawilca japońskiego :)

rabata przed domem, ogród przydomowy

Moja rabata przed domem już tak źle nie wygląda, wręcz zaczyna cieszyć oko. Dużo roślin jeszcze brakuje, ale Ana76 napisała mi, że lepiej już coś zacząć i pomalutku dosadzać rośliny. W sumie miała rację, dzięki temu widzę każdą zmianę :)Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy, uprawa warzyw , Blogger, Pozycjonowanie strony: VD.pl