Beczka na deszczówkę

Pan Mąż spełnił moje kolejne marzenie :)
Beczka na deszczówkę wygląda cudownie, a wykonanie wcale nie było takie drogie. Choć muszę przyznać, że pochłonęło trochę czasu. Zanim pan Mąż wykonał beczkę podstępem namówił mnie na "niemały" zakup narzędzi, twierdząc przy tym, że bez nich nic nie zrobi :)
Każdy z nas ma to o czym marzył.


Beczka wykonana została z dwóch palet, które zostały rozebrane, zeszlifowane i zabezpieczone. Wszystko zostało umocowane stalowymi obrączkami pomalowanymi na czarno. Kranik i rura odprowadzająca nadmiar wody również została pomalowana pod kolor.
Dodam, że deski obtaczają plastikową beczkę, która była już bardzo stara i brzydka. Dla porównania możecie ją znaleźć TU.


Jak mówi Pan Mąż: " To wersja 1.0". Niedługo planujemy poszerzyć ilość beczek o dwie sztuki, przy rynnie z tyłu i boku domu. Aż żal, aby woda się marnowała ;)

Do następnego :)


9 komentarzy:

 1. Niewiarygodne, że nie przecieka, brawo!! :))) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W środku jest plastikowa beczka. Jednym słowem dostała nowy lepszy wygląd.

   Usuń
  2. Acha... Wygląda super bez dwóch zdań tylko się zastanawiałam nad sprawą techniczną. W sumie przecież beczki robiło się z drewna :))))

   Usuń
 2. Świetny pomysł, a wykonanie. Zdolny Pan Mąż gratulacje. Deszczówka jest najlepsza do podlewania i do tego za darmo. Pozdrawiam:):):):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna beczka :) Czy jest czymś uszczelniona od środka?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och , zapomniałam dodać, że w środku jest plastikowa beczka.

   Usuń
 4. Pan Maz to prawdziwie zlota raczka, a ze uszczknal co nieco dla siebie, to tylko czekac kolejnych cudow z drewnianych palet.

  OdpowiedzUsuń
 5. Beczka udała mu się znakomicie a co do narzędzi przydadzą się do innych prac:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny pomysł, właśnie z mężem poszukujemy beczek w Internecie, gdyż susza zabija nasz ogród, a woda spadająca z dużego dachu marnuje się. Pozdrawiam i zapraszam do siebie - u mnie też czasem ogrodowo :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie się moim blogiem ;)

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy , Blogger