Podlewanie roślin doniczkowych, czyli jak zadbać o miejską dżunglęTrend miejskiej dżungli (Urban Jungle) nadciągnął do nas z zagranicy i podbija internet. Kilka roślin doniczkowych ustawionych blisko siebie i jesteś już na topie ;) Moda modą, ale jak w łatwy sposób zadbać o rośliny, do których dostęp jest utrudniony? Jak ich nie przesuszyć ani nie przelać? Mam dla Ciebie kilka rozwiązań.


Nawadniacz Blumat do roślin doniczkowych

 

Dozownik Blumat dostarcza dokładnie takiej ilości wody, jakiej rośliny w doniczkach potrzebują, niezależnie od miejsca w jakim są ustawione. Woda jest zasysana cienką rurką z wybranego pojemnika i wypuszczana do rośliny przez gliniany stożek. Taki sposób podlewania to świetne rozwiązanie, gdy chcemy ustawić rośliny w skupisku. Wystarczy ozdobny wazon zaopatrzyć w wodę i włożyć do niego rurki. Podlewanie nigdy nie było takie łatwe!
Nakładka na butelkę 


Ceramiczne nawadniacze butelkowe można nałożyć na przezroczystą butelkę po wodzie mineralnej, którą łatwo zamaskować. Nakładki na butelkę idealnie sprawdzą się podczas naszej nieobecności przez 5-7 dni. I to nie tylko w opiece nad roślinami domowymi, ale balkonowymi również ;)Dozownik Scheurich


Dozowniki w postaci żaby Froggy bądź ptaka Bördy to nie tylko ozdoba. Przejrzysty plastik pozwoli łatwo dostrzec, kiedy woda musi zostać uzupełniona. Dozownik  należy włożyć do ziemi w doniczce i napełnić wodą, która będzie stopniowo zasilała roślinę poprzez gliniany stożek.


Dozownik przypominający kieliszek szampana z musującymi bąbelkami wykonany z wysokiej jakości plastiku to ciekawa ozdoba pomieszczenia. Woda w zasobniku starcza na około 4 dni, a my w tym czasie możemy zająć się ogrodem ;)A Ty jakie masz sposoby na podlewanie roślin doniczkowych?


7 komentarzy:

 1. Gdy wyjeżdżam na dłużej niż tydzień to zwykle proszę zaprzyjaźnioną osobę o zaopiekowanie się moim ogrodem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O właśnie!! Temat dla mnie na czasie, dzięki. Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ale ciągle brakuje mi czasu na zgłębienie tematu, a w okolicznych ogrodniczych nie ma aby po prostu wejść i zakupić. Muszę przez internet a tego nie lubię robić w ciemno.
  Które z nich Ci najbardziej pasuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli masz rośliny w skupisku to nawadniacz z rurkami będzie świetną opcją. Jeśli natomiast dużo roślin ustawionych pojedynczo to dozowniki w postaci zwierząt są super. Można wybrać pasujący do wnętrza kolor.

   Usuń
 3. Kto by pomyślał, że nawadnianie roślin może być kojarzone z naprawdę miłym dla oka designem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. I czego chcieć więcej? Już zdecydowanie niczego nie potrzeba :D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zainteresowanie się moim blogiem ;)

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy , Blogger