Lampa ogrodowa

Mąż Mój jak coś wymyśli to musi to zrealizować. Pomimo, że na lampę ogrodową miałam inny pomysł to ta bardzo mi się podoba. Wygląda nietypowo, jakoś tak słodko i sielsko. Nie mamy stworzonego oświetlenia w ogrodzie, zatem to pierwszy etap poprowadzenia kabli. Lampa powstała z okrągłych belek, jednej wysokiej, a drugiej małej, włożonej prostopadle do wywierconego wcześniej otworu. Kabel został przemalowany farbą olejną na czarno, aby się zbytnio nie wyróżniał. Po kupnie klosz został lekko przerobiony, aby pasował do drewnianego stelażu. 
Kamień wokół lampy był akurat moim pomysłem. A co pochwalę się chociaż czymś :D Mąż myślał o wyłożeniu tego obszaru kostką brukową, ale wykorzystaliśmy już całość. Pomyślałam, że świetnie do tej lampy pasowałby kamień granitowy, który dostaliśmy od znajomego. Mąż wyłożył go na piach, po czym szpary uzupełnił suchym betonem (piach i cement zostały jeszcze po budowie patio). Całość podlał. Za parę tygodni trawa wypełni pustą przestrzeń, a kamień ułatwi koszenie.


Lampy staną jeszcze w paru miejscach, dając światło wokół patio. Ale to już plany na przyszły rok :)

Chrabąszczyk :)
sprawdź usługi ogrodnicze

Kompleksowe usługi ogrodnicze

Zajmę się Twoim ogrodem


6 komentarzy:

 1. Jak zamontowaliście kabel? On idzie po tym słupie pionowym?
  Wygląda fajnie, mnie się podoba, dodatkowo można z tego zrobić wysoki kwietnik z kwiatami w donicach. Uwielbiam Wasze pomysły :))))
  Buziaki :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, kabel idzie po tym słupie.
   Kwietnik też wyglądałby super, tylko ja często zapominam podlewać wiszące donice w ogrodzie. Jak na razie wystarczą mi 3 pelargonie przed domem i 2 truskawki wiszące na pergoli. To i tak sporo do zapamiętania :P

   Usuń
 2. Świetny pomysł :) Swego czasu też miałam chęć na lampy w ogrodzie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :D Chcemy doświetlić trochę ogród, bo wieczorem jest naprawdę ciemno.

   Usuń
 3. Wspaniale jest coś robić samemu i to takie piękne! podziwiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się Twoja lampa. Ostatnio zastanawiałam się nad nowym oświetleniem do ogrodu. Może też spróbuję zrobić coś własnoręcznie? :)

  OdpowiedzUsuń

* PAMIĘTAJ, ZOSTAWIAJĄC KOMENTARZ, ZGADZASZ SIĘ NA PRZETWARZANIE SWOICH DANYCH OSOBOWYCH. *

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy , Blogger