Hej ho, hej ho do roboty, by się szło!

Tytuł iście bajkowy. No ale roboty w ogródku po łokcie. Całe dnie siedzę w nim. Nawet niedzieli nie odpuściłam. Zgrzeszyłam... Co ja poradzę, że to akurat hobby. Przycinałam, pieliłam, przenosiłam, sadziłam, sprzątałam... A poniżej częściowa fotorelacja :)

Wypielona rabata z różami przed domem (w tym niewidoczne miniatury)
wypielona rabata pod płotem
wypielona winorośl
wypielona rabata kwiatowa; dopiero na zdjęciu zobaczyłam jaka krzywa ;o)Częściowo przygotowany warzywnik do siewu i sadzenia
Karmnik dla ptaków zmienił miejsce. Mąż wyciął śliwkę nie dającą owoców i tam właśnie powędrowała 'jadłodajnia' dla lotów.


***

Wygrałam candy u bustani z (nie)zwykłe ogrody. Osłonki zagościły na parapecie, petunie wysiane w mini szklarni, album jeszcze nie użyty, a słodkości wchłonięte przez męża :)
Cdn...

6 komentarzy:

 1. Porządek na rabatach wzorcowy, idealny!
  Przyznaj, że pogoda niezwykle sprzyja i dodaje energii do wiosennych porządków... chce się chcieć!
  Pozdrawiam serdecznie, mając nadzieję, że zapowiedzi o ochłodzeniu kompletnie się nie sprawdzą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słońce daje takiego kopa, że wykonałam już większość prac :) Tylko czekam na odpowiedni czas, aby wkroczyć z sadzonkami do warzywnika i na rabaty :P

   Usuń
 2. Ja tez jak sie wciagne, to potem tylko plecy bola ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ha ha ha :P Co racja, to racja. Gdy się wciągnęłam w prace ogrodowe, zaniedbałam porządki w domu. Wieczorem to już nawet się sprzątać nie chce i faktycznie plecy bolą :) Ale jaka radocha, że dużo zrobiłam.

   Usuń
 3. Wykonałaś kawał roboty - widać pies też pomaga :) Bedzie pięknie latem, co zamierzasz posadzić przy płocie ? Gratuluję candy :) Miłego weekendu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z boku wsadziliśmy już 2 mięty, bo zajmowały część warzywnika. A planujemy dosadzić borówkę amerykańską. Jest bardzo smaczna :)

   Usuń

Dziękuję za zainteresowanie się moim blogiem ;)

Copyright © 2016 Ogród przydomowy - blog ogrodniczy , Blogger